Starší žáci v zápase pravdy vyhráli

12.03.2016 17:13

V sobotu 11. března sehráli žatečtí florbalisté další kolo v lize starších žáků. Tentokrát turnaj hostil tým z Loun. Žatecký tým přijel v kompletní sestavě, ale na hráčích byla znát určitá nervozita.

TJ Mocní Tuleni Podbořany 2:0 FbC Jazzmani Žatec (1:0)

Smutné utkání pro hosty, protože se jim vůbec nedařilo. Tuleni se dostali do vedení hned ze své první střely, což bylo demotivující pro Žatec, kterému se vůbec nedařilo. Ve druhém poločase Jazzmani měli více ze hry, svého soupeře dokázali přestřílet a dokonce dali i dvě tyčky. Výsledek byl takový, že Tuleni přidali další branku a tím vyhráli 2:0.

FBC Teplice 6:2 FbC Jazzmani Žatec (3:2)

Ve druhém utkání čekal na Žatec těžší soupeř. Jazzmani sice otevřeli skóre utkání, ale postupem času Teplice získávali převahu na svou stranu a ještě do konce prvního poločasu otočili výsledek ve svůj prospěch. Ve druhém poločase přidali Teplice na tempu a ukázali svojí skutečnou kvalitu. Jazzmani po boji padli 2:6 a již vyhlíželi poslední zápas pravdy, ve kterém se hrálo o sestup ze skupiny.

FbC Jazzmani Žatec 6:1 TJ Lokomotiva Louny (3:0, 1:0, 2:1)

Zdravě namotivovaný tým ze Žatce si toto utkání vychutnával. Zelinka již po třiceti sekundách vsítil branku a získal pro Žatec pohodu. Jazzmani předvedli slušnou hru a zaslouženě zvítězili 6:1. Jan Volráb z mladších žáků si v tomto utkání připsal gól a nahrávku.

Sestava: Kloboučník 9 – Hotěk, Duda, Milyan 1+1, Kolář 1+0 – Dvorský 1+2, Zelinka 2+1, Hrádek 1+0 – Pšenička, Lukáš 1+1, Volráb 1+1, Živčák

Trenér: Tomáš Votava