Muži vstoupili do nové sezóny nadějně

28.09.2019 17:55

V Den české státnosti čekali na žatecké muže první 2 ligové zápasy sezóny.

FbC Jazzmani Žatec 6:9 Sportovní klub Fbc Most (1:0, 3:3, 2:6)

Na úvod soutěžního ročníku čekal na Žatec vicemistr z loňského roku. Most nastoupil tradičně ve velice okleštěné sestavě, bohužel žatečtí hráči toho nedokázali využít. Začátek zápasu vypadal slibně a Jazzmani se po 21. minutách dostali do vedení 3:0. Most, ale ukázal svou sílu a utkání po divoké přestřelce v závěrečné třetině, vyhrál. Za žatecký tým se skvěle ukázal Matěj Živčák, který nastřílel 3 góly.

Florbal Ústí C 1:5 FbC Jazzmani Žatec (0:2, 0:2, 1:1)

Ve druhém zápase dne nastoupil Žatec proti nováčkovi soutěže. Žatci se opět skvěle vyvedl úvod zápasu a již po 34 vteřinách vedl 1:0, když první seniorský gól vsítil David Milyan, věkem ještě junior. Jazzmani si tentokrát pohlídali vedení, když ještě dávali 2 Živčák, Smištík a vše dovršil Burda. Smolným okamžikem pro žateckého brankáře byl moment ze závěru zápasu, když 2:30 minut před koncem utkání přišel o čisté konto. Jazzmani hráli dobře a zaslouženě vyhráli.

Jazzmanský tým během letní přípravy prošel mnoha změnami. Do týmu se z Prahy vrátil pilíř obrany Rudolf Neliba, dále tým byl doplněn o čtyři juniory Milyana, Hanuše, Sariče a Hrádka, k tomu přišel na hostování Havlík. Poslední posilou pro tým je Jiří Slach, který se vrátil k florbalu po více než 5. letech. I díky těmto změnám mají Jazzmani ambice na zisk nejvyšších pozic v tabulce.