Mladší žáci ukončili florbalovou sezónu jedním bodem

28.04.2019 15:45

V neděli 28. dubna zajížděli žatečtí hráči do České Lípy, kde mohli předvést, co se naučili na trénincích s týmy z Jablonce, Liberce a domácí České Lípy.

Česká Lípa 1:1 FbC Jazzmani Žatec (1:0)

Lípa se dostala do vedení díky vlastnímu gólu žatecké hráčky. Ve druhém poločase Matyáš Dvorský z těsné blízkosti srovnával na 1:1 a všichni hostující fanoušci věřili, že Žatec skóre otočí. Bohužel v zápase kde domácí nedali ani gól, brali Jazzmani jen bod.

Jablonec 4:3 FbC Jazzmani Žatec (0:3)

Ve druhém zápase byl Žatec jako na houpačce. V prvním poločase svou dominanci kořenili žatečtí hráči 3 brankovými zápisy a zaslouženě vedli po hvizdu rozhodčího 3:0. V té chvíli nebylo pochyb, kdo půjde ze zápasu se vztyčenou hlavou. V následujícím poločase se ale stalo to, co vůbec nikdo neočekával. Lišácké pokyny Jabloneckého dua, aby jejich hráči pokřikovali na hosty během utkání a snažili se je vyvézt ze zápasové pohody, se jim povedly. Žatec se během chvíle rozpadl na molekuly a nakonec prohrál 4:3. Sice nefér jednání od jabloneckého celku, ale velmi účinné a pro další zápasy hodně poučné.

FbC Liberec 9:5 FbC Jazzmani Žatec (5:2)

Nejsilnější soupeř dnešního dne byl na Jazzmany velkým soustem. Žatec se snažil hrát po celý zápas otevřenou hru, ale Liberec byl tentokrát lepší. První a zároveň poslední bod v letošní sezóně zaznamenala čerstvá mladší žačka Štěpánka Gregorová. Která svůj debut v týmu oslavila jednou asistencí. Pěkný zápas plný mnoha zajímavých florbalových momentů zaslouženě vyhrál FbC Liberec.

sestava: Fiedler, Cilc – Wágner (0+2), Janoušek, Gregorová (0+1), Jelínek – Kutnohorský (1+0), Škvaro (3+1), Trachta (3+5) – Týř, Dvorský (2+0), Koubek

trenéři: Votava, Naxera