Mladší žáci poprvé v Žatci s bodem

06.11.2016 18:23

Dnes (6. 11.) sehráli mladší žáci svůj druhý turnaj. Byl to domácí turnaj, tak se očekávala velká fanouškovská návštěvnost.

V prvním zápase proti Podbořanům, jsme opět začali trochu lehkovážně a zmatečně. Je vidět, že stále ještě někteří hráči nezvládli přechod na větší hřiště. Ovšem překvapivě, kdo šel do vedení, byli Jazzmani. V podstatě první střela na bránu od obránce (Hnízdil) a pohotová dorážka našeho kapitána Davida Šůse. Ovšem to bylo na dlouhou dobu vše. Příliš velké zmatky v obraně znamenaly nejen snížení, ale i vedení Podbořanů o gól, přičemž vše vygradovalo neproměněným nájezdem. Od té doby, se Jazzmani vzpamatovali a začali hrát vcelku pohledný florbal. Ještě do poločasu jsme stačili srovnat a vytvořit si několik tutových šancí. Natálka Škvarová nastřelila tyčku. V druhé půli se přelívala hra nahoru dolů, ale ke gólu to již nevedlo. Adam Bolha vcelku jistým výkonem podpořil a v závěru podržel svůj tým. Konečné skóre 2:2

V druhém zápase na nás čekali Kati z Kadaně. Jako přes kopírák. Obrana vyloženě hořela a někteří hráči běhali zmateně po hřišti. Naštěstí jsme první půli prohráli pouze o 2 branky. Po technické poradě a změnách v sestavě jsme začali hrát svůj florbal. Konečně jsme ukázali, co v nás je. Výborná podívaná, kterou jsme korunovali gólem po velkém závaru před brankou. Bohužel už asi nebyly síly to dotáhnout na remízu, kdy Kati dokázali po brejku opět odskočit na rozdíl 2 branek. Na závěr utkání jsme postavili 3 úplné nováčky, aby si dneska zahráli opravdu všichni. Pěkný zápas, i když prohra 1:3

Poslední zápas bych nejraději ani nekomentoval. Ještě před jeho začátkem už někteří hráči prohlašovali, že dostaneme klepec, a de facto jsme už prohrávali, ještě jsme ani nezačali hrát. Zápas zahájila třetí lajna a vcelku rychle jsme prohrávali o 2 góly. Jenže v tomto zápase si smůlu vybral i jinak skvěle chytající gólman a hráči jakoby ztratili veškerou chuť hrát. Po 5 minutách už byli všichni zralí na ručník. Prohrávali jsme 8:0 a byli jsme pod těžkou dekou. Za celou první půlku jsme ani jednou nevystřelili na soupeřovu bránu a svítilo děsivé skóre 0:10. Do druhé půle jsme šli s tím, že nedostaneme gól. To se nám sice nepodařilo, ale naše hra se výrazně zlepšila a vytvořili jsme si i několik šancí. Jazzmani Žatec – Dynamo Teplice 0:13.

Na poslední zápas musíme rychle zapomenout, ale jinak turnaj hodnotím vcelku pozitivně. Opět se ukázala naše veliká slabina – fyzička. Na té musíme neustále pracovat. Jinak v naší hře jsem viděl zlepšení oproti minulému turnaji v Ústí nad Labem.

Děkuji těm rodičům, co dnes přišli, a doufám, že za 14 dnů bude návštěvnost ještě lepší. Přece máme všichni stejný cíl, tak pojďme si ho společně splnit J