Mladší žáci doma dvakrát vítězně

19.10.2015 09:44

V sobotu 17. října se odehrálo druhé kolo ústecké ligy mladších žáků ve florbale.

FbC Jazzmani Žatec : TJ Mocní Tuleni Podbořany 3:4 (1:1,2:3)

V prvním zápase na nás opět čekal náš starý známý soupeř z Podbořan, proti kterému jsme v předchozím kole zahrály více než vyrovnanou partii.

Průběh první části byl z obou stran vyrovnaný a každé družstvo přidalo po jedné brance.

V druhém dějství to byli žatečtí florbalisté, kterým se hned dvakrát podařilo soupeři odskočit o jednu branku, ale Tuleni vždy dokázali odpovědět a tak necelou minutu před koncem zápasu byl stav vyrovnaný 3:3. Nakonec se z vítězství radoval soupeř, který třicet vteřin před koncem zápasu dokázal potrestat zaváhání žatecké obrany.

Branky : Volráb, Hanzlík, Dyrynk

FbC Jazzmani Žatec : Florbal Ústí štírci 5:1 (1:1,4:0)

V druhém zápase čekal na jazzmany soupeř z Ústí

Začátek zápasu domácí trošku podcenili a soupeř hned z první šance potrestal žateckou obranu a ujal se vedení. K vyrovnání se jazzmani dostali až v závěru první půle, kdy se prosadil kapitán Říha.

Na začátku druhé části měli mírnou převahu hosté, ale naráželi na dobře postavenou obranu žateckých. V půli druhé části začali domácí soupeře přehrávat a dostali se do vedení díky brance Volrába. V závaru zápasu mělo Ústí přesilovku, ale ta jim spíš uškodila, když během ní dvakrát  obdrželi branku a v samotném závěru přidal poslední úspěšný zásah Vápeník.

Branky : Volráb 3, Říha, Vápeník

FbC Jazzmani Žatec : FBC DDM Kati Kadaň 1:5 (0:2,1:3)

Dalším soupeřem dne byl jako v předchozím kole soupeř z Kadaně.

Zápas pro domácí nezačal dobře, když se soupeř během několika minut ujal vedení , které ještě dokázal navýšit. Jazzmani mohli snížit z nařízeného trestného střílení , ale hostující brankář exekutora nájezdu Volrába vychytal. Po přestávce si jazzmani vytvořili několik slibných šancí, ale nedokázali je proměnit. Hostující Kati byli v proměňování šancí efektivnější a i díky tomu zápas vyhráli.

Branky : Hotěk

FbC Jazzmani Žatec : Florbal Ústí Kajmani  8:2 (5:0,3:2)

V poslední zápase na nás čekal druhý  tým  Ústí

Průběh prvního poločasu vyšel jazzmanům na výbornou. Vytvářeli si spoustu šancí, které dokázali proměnit a i proto se šlo na pauzu v poměru  5:0 pro žatecké.

V druhé půli jazzmani v obraně trošku polevili a soupeř  toho hned využil ke snížení.

Poslední slovo ale měli domácí, kteří dokázali znovu přesně trefit soupeřovu bránu a svůj náskok ještě navýšit.

Branky : Volráb 2, Hanzlík 2, Dyrynk 2, Řepík 2

Sestava : Ali, Kloboučník- Hotěk, Karas, Enders, Hnízdil, Vápaník-Volráb, Říha, Mylián, Škvarová, Dyrynk, Řepík, Zvoníčková, Minařík, Hanzlík

Trenér : Martin Ligda