Kolaps při cestě do Semil

29.10.2017 16:42

V neděli 29. října zajížděli junioři do dalekých Semil. Během cesty na ně čekalo nejedno nemilé překvapení (Na cestě junioři uklízeli strom spadlí přes cestu a svými hrdinskými výkony pomohli IZS České republiky za což jim patří velký dík v Libereckém kraji.) a to pokračovalo i na hřišti. Kde jim tato nemilá překvapení připravilo duo rozhodčích. Ale dost snění

FbC Jazzmani Žatec 5:7 FBC DDM Kati Kadaň (2:1, 3:2, 0:4)

Jazzmanům vyšel vstup do zápasu podle představ. Žatec šel do vedení díky střele Hanuše a po první třetině odcházeli do kabin za stavu 2:1. Druhá třetina byla podobného rázu jako ta první a Žatec opět třetinu zvítězil ve stejném rozdílu. V poslední třetině bohužel narazila kosa na kámen. Za stavu 5:3 byl Žatec ve velkém tlaku u hostující branky a jen díky špatnému rozhodnutí rozhodčích, když v jednu chvíli obránce Kadaně hrál doslova druhého brankáře, protože klečel na obou kolenou, což je ve florbale zakázané a aktivně zabránil vstřelit Kolářovi závěrečnou branku na 6:3. A tím dehonestovat soupeře. Naopak Kadaň chytila svojí šanci za pačesy a dokonala obrat. Hodně nešťastné utkání a Žatec tentokrát bez bodu.

FbC Jazzmani Žatec 1:11 Semilsko TJ Turnov (0:4, 0:2, 1:5)

Ve druhém utkání žatec tvrdě doplatil na šíři svého kádru. Jazzmani dorazili do Semil v sedmi hráčích a brankářem. A v tomto počtu se opravdu nedají hrát dvě utkání na nejvyšší úrovni. Žateckým hráčům sebralo nejvíce sil první utkání, protože to mělo být vítězné. Druhý zápas neměl takovou prestiž a na výsledku je to znát. Domácí Semilsko své prostředí dokázalo využít a s lehkostí vyhrálo.

Sestava: Sarič – Duda (0+1), Pšenička, Hanuš (2+0) – Žiga (0+1), Kolář (1+0), Milyan (2+1), Hrádek (1+2)

Trenér: Tomáš Votava

„Dnes jsme hráli na krev. 7 hráčů a brankář je opravdu málo a na úspěch to vyžaduje hodně zkušeností a dovedností, které zatím naši hráči nemají. Vyzkoušeli jsme si zase něco nového a vysoká prohra nám vždy více otevře osobní stránku hráčů. To nás může buď posílit, nebo totálně rozložit. Zatím nám to vždy pomohlo. Jsem si jist, že kluci to dotáhnou do konce a dnešních sedm statečných plus jeden si uhráli své.“