Junioři vezou do Žatce tři body

02.10.2017 07:22

První neděli v říjnu sehráli junioři první dvě utkání ročníku 2017/2018. V neúplné sestavě na žatecké čekali týmy z Teplic a Liberce.

FbC Jazzmani Žatec 2:8 Florbal Teplice (1:2, 1:2, 0:4)

První zápas roku se domácím vůbec nepovedl. Teplice si rychle vytvořili dvoubrankový náskok, který se Jazzmanům nepodařilo dohnat. Rozhodující pro zápas byla situace v poslední třetině, když za stavu 2:4 získali Jazzmani přesilovou hru, ale v této výhodě obdrželi branku a tím byl konec nadějí na zisk bodů.

FBC Liberec B 2:3 FbC Jazzmani Žatec (0:1, 0:1, 2:1)

Druhé utkání bylo o poznání lepší. Jazzmani dvě třetiny diktovali hru a vcelku pohodlně si dokráčeli pro první tři body v sezóně. Klíčem úspěchu byl vynikající výkon žateckého brankáře Sariče. Bezzubému Liberci se sice v závěru utkání podařilo srovnat výsledek, ale o konečné výhře rozhodl Žiga 25 sekund před koncem.

Sestava: Sarič – Duda (0+1), Pšenička, Naxera (0+1) – Hrádek, Hanuš (2+0), Milyan (1+0) – Kolář (1+0), Žiga (1+1)

Trenér: Tomáš Votava