Junioři si připsali další cenné vítězství

30.01.2018 21:57

V neděli 28. ledna byla na programu další dvě utkání 2. juniorské ligy ve florbale. Tentokrát žatečtí hráči zajížděli do Litvínova, aby zde vyzvali Českou Lípu a Jirkov.

FBC Šluknovsko Česká Lípa 2:7 FbC Jazzmani Žatec (0:2, 1:2, 1:3)

Žatec nastoupil do utkání jen v 7 hráčích v poli, ale to nevadilo k předvedení dobrého výkonu. Utkání mělo sice nižší úroveň, ale Žatec jasně dominoval. Hostující útočníci jakoby pomyslně nechávali více prostoru pro obránce a ti se radovali ze vstřelených gólů. Výsledkem bylo, že první tři branky Žatce vstřelili obránci a to hned všichni. Úvodní branku dal Duda, dále střelou z dálky Naxera a poslední v pořadí byl Pšenička, který již zvyšoval skóre na 3:0 pro Žatec. Jazzmani si v poklidu dokráčeli pro tři body a zaslouženě zvítězili vysokým poměrem 7:2 pro Žatec.

FbC Jazzmani Žatec 3:16 Florbal Jirkov (1:2, 2:10, 0:4)

Druhé utkání se žateckým absolutně nepovedlo. První třetina byla obstojná a dokonce Jazzmani měli více ze hry, ale doslova klíčovým momentem se stal gól na 2:1 pro hosty, který padl přesně sekundu před sirénou ukončující první třetinu. Demotivovaný a unavený tým Žatce ve druhé a třetí třetině propadl ve všech směrech a zaslouženě prohrál rozdílem třídy. Byl to ten zápas, kdy se soupeři podaří vše, na co šáhne a naopak nám se nedařilo vůbec nic.

Sestava: Sarič – Duda (2+1), Naxera (1+0), Pšenička (1+1) – Hrádek (2+0), Žiga (1+1), Hanuš (1+3), Mylian (2+1)

Trenér: Votava