Junioři bodovali v dalekém Varnsdorfu

15.10.2017 18:14

V neděli 15. října sehráli žatečtí junioři další dvě kola 2. juniorské ligy, tentokrát narazili na Florbal Jirkov a FBC Šluknovsko Česká Lípa. V okleštěné sestavě se vydali vstříc novým zážitkům.

FbC Jazzmani Žatec 7:7 Florbal Jirkov (1:3, 5:3, 1:1)

V utkání kde se oba soupeři podělili o body, začali lépe Jirkovští. Po pár vzájemných oťukávání hosté vstřelili úvodní branku a s přehledem vyhráli první třetinu 3:1. Druhá třetina vyšla žateckým lépe a výsledkem toho bylo, že stav po dvou třetinách byl nerozhodný, ale více ze hry měli právě hráči ze Žatce. V závěrečné třetině se ujali Jazzmani poprvé vedení a vše směroval k zisku třech bodů. Na závěr utkání Jirkov šťastnou střelou srovnal a tím stanovil konečné skóre na 7:7. Žatec byl lepší, ale tentokrát měl méně štěstí a proto bere jeden bot za remízu.

FBC Šluknovsko Česká Lípa 4:10 FbC Jazzmani Žatec (0:2, 3:4, 1:4)

Ve druhém zápase dne narazili Jazzmani na papírově vyrovnaného soupeře z České Lípy, a proto vstoupili do utkání s určitým respektem. Ve druhé části první třetiny poprvé udeřil dirigent žateckého týmu Matěj Hanuš, který po dvou brankách uklidnil svůj tým. Ve druhé třetině stupňovala českolipská agresivita a jen díky benevolenci rozhodčích nebyli hráči domácího týmu častěji trestáni. Zásluhou nejen dvoubrankového střelce Žigy, šli Jazzmani do třetí třetiny s náskokem třech branek a vyčerpaným soupeřem, který nemohl vydržet fyzicky náročnou hru až do konce. V závěrečné části pak Žatec kraloval a doslova zlomil domácí hvězdy. Hanuš svým třetím gólem a následně i Žiga zaznamenal hattrick, dávali pomyslnou třešničku na dort. Jazzmani jasně přehráli domácí Českou Lípu a v tabulce jim patří 6 místo z 15. týmů.

Sestava: Sarič – Duda, Naxera (2+2), Pšenička (1+0) – Hrádek, Hanuš (4+2), Kolář (3+1),