Jazzmani zakončili účinkování v divizi přestřelkou

01.03.2022 11:51

V sobotu 26. 2. se odehrálo poslední kolo chlapské soutěže. Do nedaleké Kadaně tentokrát zavítala rezerva Florbalu Ústí.

FbC Jazzmani Žatec 15:21 Florbal Ústí B (5:6, 5:10, 5:5)

Začátek utkání se povedl domácím hráčům a během několika minut Žatec vedl již o dvě branky. Byla to předzvěst k tomu, že ústecký tým opravdu nepřijel bránit výsledek, ale spíše útočit. Skóre po první třetině bylo nevídané, stav 5:6 a hra plná šancí.

Ve druhé třetině hosté předvedli smršť gólů a vytvořili si potřebný náskok k zisku tří bodů. Žatecký brankář Pavel Sarič byl opravdu bezradný. Když už vychytal nějakou dobrou šanci, přesto přišla další nečekaná střela po které se již natahoval marně.

Jak bylo napsáno, zápas bez obran a brankářů ukázal divákům 36 branek. V Žateckém celku se blýskl Jan Čermák, kterému bylo odměnou 9 nasbíraných bodů, za odvedenou práci v domácím celku Žatec. Zároveň to byl pro něj nejspíše rozlučkový zápas, protože příští rok budou Tuleni Podbořany skládat nový mužský tým do Ústecké ligy.

Žatec se loučí s celostátní soutěží a nyní se očekávají velké změny v kádru. Tým byl nevhodně uchopen a v podstatě nic nefungovalo dle představ.