Jazzmani předvedli lepší obraz hry, ale na body to nestačilo

20.09.2020 11:12

V sobotu 19. 9. 2020 odehráli FbC Jazzmani Žatec druhé kolo divize mužů proti týmu Florbal Sokolov. Jazzmani za svůj domácí svatostánek zvolili SH Kadaň, jelikož v Žatci hala s potřebnými rozměry na velký florbal chybí.

FbC Jazzmani Žatec 7:13 Florbal Sokolov (2:4, 3:6, 2:3)

Jazzmani se poučili z předchozího zápasu a do utkání vstoupili odvážně. Taktika napadání soupeře již na jejich obranné polovině přinesla vedení 1:0 když Burda křižnou nahrávkou vyzval Smištíka, který otevíral dlouhý brankový účet zápasu. Radost bohužel netrvala dlouho, protože Sokolov dokázal odpovědět hned po 20. sekundách. Gól, který padl z nahození na bránu hodně ubral z motivace domácích. Problém byl, že za stejných okolností Sokolov o 4 minuty opět z náhozu na branku skóroval.

Jazzmani se na každý gól nadřeli, kdežto soupeř bránil a jen čekal na svou šanci. První třetina za stavu 4:2 pro Sokolov byla stále hratelná. Ve druhé třetině Sokolov přidal na pohybu a Jazzmani začali vytvářet chyby při přebírání hráčů, což hosté trestali. Florbal Sokolov po přesilové hře a trestném střílení navýšil skóre na dvojnásobek a po druhé třetině se šlo do kabin za stavu 5:10 pro Sokolov.

Až ve třetí třetině se Jazzmani dostali opět do hry. Soupeř hrál pouze na dvě lajny a bylo zjevné, že již fyzicky nestíhají. Sokolov si zkušeně pohlídal zápas, a i když trochu pasivně, vyhrál. Pro Žatec se ukazuje, že divize je diametrálně odlišná od regionu a pokud Jazzmani budou chtít vyhrát, musí přepnout své „neligové“ myšlenky. Příští utkání se hraje již 27. 9. od 18:00 h. v městské hale Teplice.