Hodně podceňovaná úloha sportu

12.05.2020 18:43

Zdrojem dnešního článku je dubnové vydání časopisu COACH, který vychází jednou měsíčně pod hlavičkou novin Sport.

Pojďme si trochu připomenout co je shnilého ve státě Dánském. Právě COVID-19 nám může pomoci se zastavit a najít tu správnou cestu. Když se každý zamyslí, tak můžeme konstatovat, že příliš jíme, žijeme nezdravě a málo se hýbáme. S tím samozřejmě souvisí, že v České republice je evidováno přes milion diabetiků a průměrně 80 jich umírá denně.

Ale pojďme k jádru věci. Pravidelný pohyb dokáže zpomalovat stárnutí a dokonce pozitivně ovlivňuje funkčnost organismu. Což není všechno. Sport má vliv na ekonomiku státu (nemyslím předražené fotbalisty), celkové zdraví lidí, dlouhověkost a další a další pozitivní dopady.

V článku je řešena struktura organizace sportu v návaznosti na národní sportovní agenturu. Jak může fungovat samotné MŠMT, když za 14 let existence vyměnila 14 ministrů a poukazuje na Kanadu a Švýcarsko, kde se vydali správným směrem. Údajný správný směr je koncepce dlouhodobého rozvoje sportovce (LTAD) s hmatatelnými výsledky ve formě medailí z vrcholových soutěží.

Za zmínku také stojí francouzská sportovní organizace, která se věnuje výchově talentové mládeže, které poskytuje veškerý technický, technologický a materiální servis.

V článku je tolik zajímavých informací, že stojí za to si ho určitě přečíst. Coach je veřejně dostupný na coachmagazin.cz.

 

Zpět

© 2015 Všechna práva vyhrazena TOVO INDAHOUSE

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode