Florbalisté zahájili sezónu

27.09.2015 20:59

V sobotu 26. září odstartovala florbalová sezóna. S pomyslným štafetovým kolíkem vyběhli zároveň týmy dorostenců a mladších žáků. Dorostenci zajížděli do nedaleké Kadaně a mladší žáci zahajovali doma v Žatci.

První utkání dorostenců dopadlo takřka dle očekávání. Soupeř TJ Mocní Tuleni Podbořany byl velmi houževnatý a Jazzmani po celou dobu utkání stále dotahovali a tak zápas po třetinách 2:2, 3:3 a 2:2 skončil 7:7. Jazzmani sice neměli více z utkání, ale v tomto zápase mohli brát všechny tři body, protože jejich střely byly daleko přesnější než střely soupeře. Žatecký tým předvedl nervózní výkon, ale to bylo zapříčiněno tíhou okamžiku a remíza byla tak úspěchem.

Ve druhém utkání čekal na žatecké soupeře domácí, o poznání lepší tým, než ten předchozí, tým a papírové předpoklady domácího týmu se potvrdily hned v úvodu utkání. Jazzmani nezachytili úvodní tempo soupeře a až zbytečně prohrávali po úvodní třetině 3:0. Od druhé třetiny se síly pomalu vyrovnávaly, ale rozdíl ve skóre byl stále stejný a domácí celek FBC DDM Kati Kadaň si celkem pohodlně dokráčel pro vítězství 8:4. Vcelku smolná prohra, protože Jazzmani určitě mohli svého soupeře více potrápit a možná i v utkání bodovat.

Sestava: Žiga 15 – Naxera 1+0, Michal 0+1, Pigl 2+1, Duda 0+1 – Fajt 2+1, Hanuš 4+2, Zelinka 0+2, Piškot 2+1, Sarič