Elévci v Chomutově nezklamali, ale ani nezářili.

12.11.2017 22:11

V Chomutově proběhl 4. turnaj elévů v této sezoně.

Žatec – Podbořany 5:7 (2:4)

Minulý zápas před 14 dny, který jsme hráli s Podbořany, dopadl jednoznačně v náš prospěch 11:7. A očekávalo se, že soupeře opět přehrajme. Bohužel hned v prvním střídání se třetí lajna (která zatím spíš sbírá zkušenosti), se ani nerozkoukala a obdržela 2 rychlé branky. Pak už se hra vyrovnala.  Ale na všechny kluky padla deka ztraceného utkání. I když jsme už zbytek utkání odehráli 5:5 nebyl to z naší stany povedený zápas. Všechno nám trvalo, chyběl pohyb k míčku a zarputilost, odskakovaly nám míčky, soupeř naopak vedením hodně ožil. Aktivita soupeře nám nedovolila vytvořit si tlak a začít kombinovat. Ale bez pohybu to samo nepůjde nikdy. Po poločasech 2:4 a 3:3 utkání skončilo 5:7. Obdrželi jsme tak stejně branek jako v posledním klání, ale tentokrát nám to nešlo dopředu. Zde bych chtěl poukázat, že máme za celý zápas jednu gólovou přihrávku, jinak jde o branky z individuálních akcí – to bohužel není florbal, kterým bychom se měli prezentovat a který se kluci mají naučit pro hru ve starších kategoriích.

Herold 3+0, Wágner 1+1, Týř 1+0.

Žatec – DDM Teplice 12:6 (8:2)

Druhý zápas byl naprosto opačný. Hned v prvním střídání jsme odskočili o 2 branky, Chytla se i druhá a mám velkou radost, že i třetí lajna několikrát skórovala. I.lajna: 6 branek, II. lajna:4 branky a III.lajna:2 branky.  Za poločasového stavu 8:2 jsme nechali hrát více času hlavně 3.lajnu, která v těžších utkáních má herního času méně. Druhá půle tak skončila smírným výsledkem 4:4 a celkový stav 12:6 i radost ze hry tentokrát potěšila jak hráče , tak rodiče.  Herold 2+4, Vojtěch 3+0,  Wágner 3+0, Čopík 1+1, Hrnčiřík 1+0, Týř 1+0, Braun 1+0, Vejvoda 0+1,

Žatec – Domeček Chomutov

Utkání po domluvě soupeřů a pořadatele nebylo odehráno z důvodu spuštění jednoho hasicího přístroje a zhoršeného ovzduší v hale, ve kterém se hráčům špatně dýchalo.

Umíme hrát, ale poněkolikáté se ukazuje, že nám chybí rychlost zpracování. Když je soupeř pomalý, tak hrajeme skvěle, když je soupeř běhavý a máme méně času na zpracování máme bohužel velké problémy kombinovat. Mno, stále je co zlepšovat.

Sestava:

Herold (5+4), Týř (2+0), Hrnčiřík (1+0), Vojtěch(3+0), Vejvoda(0+1), Čopík(1+1), Wagner (4+1), Heinz, Braun (1+0), brankaři: Chrzová, Clic