Dvě vítězství pro dorostence

22.04.2017 20:07

V sobotu 22. dubna čekali na žatecké florbalisty poslední dvě utkání ve 2. dorostenecké lize. V prvním zápase se střetli s Roudnicí a v závěrečném zápase byl připravený soupeř z Turnova, který hájí v tabulce třetí místo.

FbC Jazzmani Žatec 4:1 BK REAL Roudnice nad Labem (1:0, 2:0, 1:1)
Dobře naladěný žatecký tým již po úvodním hvizdu režíroval svou výhru. Soupeř se nemohl dostat do tempa a nebyl schopný si vytvořit vážnou šanci po které by skóroval. To domácím vyhovovalo a postupem času navyšovali rozdíl ve skóre. Nejdůležitější moment zápasu se odehrál v poslední minutě druhé třetiny. Žatec vedl 2:0, ale za hrubý faul šli domácí do čtyřech. V tu chvíli měli hosté šanci udělat něco s výsledkem a vrátit se zpět do zápasu. Domácím se ale podařilo díky Hanušovi vytěžit maximum vstřelnou brankou a bylo po zápasu. Jazzmani ukázali obrovskou sílu a zaslouženě vyhráli.

FbC Jazzmani Žatec 5:3 TJ Turnov (2:1, 2:2, 1:0)
Ve druhém utkání na Jazzmany čekal soupeř že třetího místa. Což žateckým nedávalo moc nadějí na zisk bodů. Hra domácích se od prvního zápasu ještě zlepšila což přineslo neočekávané plody ve formě branek. Hosté se po celé utkání snažili dohnat Žatec, což se jim nepovedlo. Jazzmani zaslouženě zvítězili a tím lehce napravili nepodařený vstup do sezóny.

Sestava: Sarič - Michal, Duda, Žiga, Pšenička 1+0 - Milyan D. 2+1, Hanuš 2+2, Zelinka 0+3 - Hrádek 1+0, Kolář 1+0, Říha 1+0 - Milyan V.

Trenér: Tomáš Votava

"Konenčně se nám to povedlo a vyhráli jsme obě utkání. Letos jsme měli hodně špatný vstup do sezóny, ale závěr se nám naopak povedl. Bohužel jsme skončili v nižších patrech tabulky, ale ve skutečnosti jsme měli skončit do 5. místa. Máme hodně silný útok, ale obrana zaostává. Na tu se musíme hodně zaměřit, abychom pokračovali v těchto výsledcích."