Dorostenci nedokázali využít domácího prostředí

16.02.2016 21:17

Bylo tomu takřka jeden rok, co odehráli florbalisté ze Žatce v kategorii dorostenců svůj poslední mistrovský zápas na domácí palubovce. V Žatci se zřejmě již nikdy nebude hrát domácí mistrovský zápas, protože do této chvíle zde není vybudována sportovní hala s rozměry hřiště 40 x 20 m a to je obrovská škoda, protože tak Žatec přichází o nadějné hráče a tím i přísun finančních prostředků. Dnes v úterý 16. února zavítal do Žatce celek z Podbořan, aby zde mohl sehrát dohrávku 12. kola.

FbC Jazzmani Žatec 3:7 TJ Mocní Tuleni Podbořany (0:3, 3:2, 0:2)

Domácí tým nechytil počáteční tempo soupeře a již v páté minutě prohrával 1:0. Bylo to po situaci, kdy žatecký tým ustál přesilovou hru soupeře a svojí chybou ve střídání dali možnost soupeři a Tuleň trestal. Vedení si ještě v první třetině Podbořany dvakrát pojistili a tím se odcházel po zaznění první sirény za stavu 3:0 pro hosty. Ve druhé třetině Jazzmani přidali na tempu a díky trefám Koláře, Pigla a Lukáše se přiblížili hostujícímu celku na rozdíl dvou branek. Ovšem třetí třetina rozhodla. Jazzmani nenavázali na tempo z druhé třetiny a tím i prohráli celý zápas. Jazzmani sice v tomto utkání prohráli, ale dobrou vizí do budoucna je fakt, že Žatec měl připravené tři kompletní lajny oproti hostujícímu celku, který přijel s nekompletními dvěma lajnami. Jazzmani mají chuť do florbalu a to se bude potvrzovat v následujících letech, protože budou přicházet i očekávaná vítězství.

Sestava: Sarič 7 – Naxera, Michal 0+1, Kohout, Duda, Kafka, Milyan – Fajt, Pigl 1+0, Žiga; Hrádek, Zelinka 0+1, Kolář 1+0; Pšenička, Dvorský, Lukáš 1+0

Trenér: Tomáš VOTAVA