DIVIZE#ŽATEC

18.12.2021 22:43

Jazzmani na závěr trochu smolně

Sokol Rudná 9:2 FbC Jazzmani Žatec (2:0, 2:1, 5:1)

Žatečtí hráči nenavázali na předvedené výkony proti Kadani a Chomutovu a díky zbytečným vyloučením prohráli v Rudné u Prahy. Jazzmani vstoupili do zápasu možná až moc přemotivováni, těžko napsat. V první třetině byl žatecký útok doslova bezzubý. K tomu se ještě přidaly 4 trestné minuty, a i proto Rudná vedla 2:0 po první třetině.

Ve druhé třetině se vše opakovalo. Jazzmani dvakrát vyloučený, Rudná dvakrát udeřila v početní výhodě. Jediná změna byla v tom, že žatecký Viktor Milyan vsítil jeden úspěch. Druhá část tedy 2:1 pro domácí, ale žatecký tým již 8 trestný minut. Nutno podotknout zbytečných trestných minut.

Pro nezúčastněné, 1. Žíva za bránou soupeře v rohu, sekání. 2. Pepek tentokrát za žateckou brankou při souboji o balónek hrubost – faul kolenem. 3. Míša na půli hřiště, bez ohrožení branky – sekání. 4. Havlis za žateckou brankou v rohu – sekání. Rozhodující faktor neúspěchu.

Ve třetí třetině přišla na Žatec deka. Rudná vyhrála třetí třetinu 5:1 s tím, že 2 branky dala Rudná v oslabení a jednu branku přidala v jejich přesilovce. Žateckou herní kvalitu ukázal Honza Čermák, který přesnou střelou pod víko v přesilovce korigoval skóre. Jazzmani neměli svůj den a teď mají 3 týdny na to, aby se vrátili zpět do herní pohody.

Sestava: Ali – Burda, Kopecký, Milyan V., Milyan D., Živčák – Kučera, Muselík, Čermák, Havlík, Hanuš – Hanzlík, Vápeník