Muži stále hledají formu
08.11.2025 17:45
– zkušenost se mísí s mladickou dravostí, ale výsledky zatím nepřicházejí
Tým FbC Jazzmani Žatec prožívá složité období, kdy se zkušenost setkává s nevyzrálostí, ale kýžený herní balanc zatím nepřichází.
Ani čtvrté kolo Regionální ligy mužů – skupiny 2 bohužel nepřineslo bodový zisk, i když výkony měly v některých pasážích solidní parametry.
Po dvou porážkách – 5:8 s FD Teplice B a 5:9 s Florbalem Jirkov – zůstávají Jazzmani na 8. místě tabulky, před Jirkovem a Chomutovem B.
FbC Jazzmani Žatec 5:8 FD Teplice B
Zápas začal nadějně. První dvě třetiny patřily Jazzmanům, kteří hráli s přehledem, tvořili hru a dostávali se do šancí.
Jenže jak už se letos několikrát ukázalo – neproměňování šancí je bolavé místo.
Ve třetí části přišel kolaps, kdy obrana dvakrát chybně přebrala hráče a soupeř trestal. Teplice zápas otočily a Jazzmani už nedokázali zareagovat.
Dobrý výkon v poli tak opět vyzněl naprázdno.
Florbal Jirkov 9:5 FbC Jazzmani Žatec
Druhý duel měl zcela opačný průběh.
Jirkov na nás vlétl jako uragán – rychlé góly na začátku určily tempo zápasu.
Soupeř odskočil, a i když se Jazzmani postupně zlepšovali, rozdíl už se nepodařilo stáhnout.
Na konci utkání bylo vidět, že domácím docházejí síly, jenže naše střelecká impotence a nepřesnosti v zakončení nás připravily o šanci na zvrat.
Sestava Jazzmanů
Jan Falbr
Jakub Vejvoda (junior)
Ondřej Kuvík
David Milyan
Ondřej Vojtěch (junior)
Josef Burda
Ladislav Falbr
Pavel Sarič (brankář)
Vojtěch Zsemlye
Viktor Milyan
Adam Brunclík
Jan Kloboučník (náhradní brankář)
Shrnutí
Sezóna je teprve ve své první třetině, ale už teď je jasné, že klíčovou roli bude hrát sehranost a nalezení rovnováhy mezi zkušenými hráči a juniory, kteří teprve sbírají cenné minuty.
Tým má sílu i potenciál, ale zatím se sám brzdí ztrátou koncentrace a slabší efektivitou v útoku.
Zkušenost ukazuje, že ani nejlepší taktika nepomůže, když chybí důraz v zakončení – a přesně to bude úkol pro další tréninky.
Jazzmani bojují dál. Každý zápas je krok k tomu, aby se zkušenost a mládí konečně propojily v sílu, která začne sbírat body.
#JazzmaniJedou #RegionálníLiga #FlorbalŽatec #ZkušenostAMládí #CestaNahoru